Kialakultak az edzői stábok az Akadémián

  • 2018.08.01. 14:00
  • Fehérvárav19
Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémián is folytatódik a munka, mindenki készül a szezonra. Ondrejcik Rastislav szakmai vezetővel beszélgettünk a változásokról és az Akadémia idei célkitűzéseiről.

Mi változott az akadémia edzői stábjában?
A tavalyi két bajnoki cím után Kiss Dávid, aki az előző szezonban a juniorokat edzette, idén szintet lépve megkapta a Fehérvári Titánok csapatának vezetőedzői posztját, ami szakmailag nagy előrelépést jelent számára. Két új edző érkezett a stábba, egyikük Orbán György, aki kölyök B csapatunk vezetőedzői posztját kapta meg. A másik új tréner Farkas Gergő, aki a szupermini korosztályban fog tevékenykedni másodedzőként illetve Horváth Dániel segédjeként az alsóbb korosztályokban fogja vezényelni a szárazedzéseket (U8, U10 és U12). Daninak a 350 gyerek és a két felnőtt csapat mellett mindenképp szüksége volt segítőre, ezért döntöttünk amellett, hogy az erőnléti edzéseket két edzővel bonyolítjuk le a következő szezontól, hogy mindenkire megfelelő mennyiségű figyelem juthasson. Az egészségmegőrzés már a kicsiknél is nagyon fontos azért, hogy ne minden csak a hokiról szóljon. A sérülésmegelőzés, az egészséges életmód, a helyes táplálkozás, az ízületek védelme már a legkisebbeknél is nagy szerepet kap, a két erőnléti edző feladata az, hogy jó szokássá alakítsák a gyerekeknél ezeket. Bedő Botond távozott az Akadémiáról, az ő helyébe Kóger István lépett a kölyök A csapatnál. Ő évekig felnőtt csapatokkal dolgozott, ezért ez számára is nagy kihívás. Hegyi Ádám skill edzőként csatlakozott a munkába. Az alsó korosztályokban játékos formában lehet gyakorolni a technikát, U12-től felfelé viszont nagy szükség van a skill edzésekre. Meg kell tanítani a cselezést, annak minden fortélyát, össze kell vonni több dolgot ahhoz, hogy a gyerekek ráérezzenek erre, Ádám ebben lesz nagy segítség számunkra.
A Magyar Jégkorong Szövetség úgy döntött, hogy elindítja a Szakmai erőtér programot.  A mi régiónkban, ahol Székesfehérvár és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a központ, a mentoredzők felelnek a kisebb klubokért (pl.: Veszprém, Ajka). A magyar hokira nézve ez mindenképpen egy jó kezdeményezés. Az Akadémia edzői közül a projektben Kóger István, Orgovány István és Árkovics Bálint vesznek részt.

Hogyan kell elképzelni a szakmai munkát a gyakorlatban?
A tervezés mindennek az alapja. Az edzői stábok felépítése során fontos, hogy egymás munkájában részt tudjunk venni, képesek legyünk segíteni, tudjunk egymásra bízni bizonyos feladatokat. Ezért is fordulhat elő az, hogy valaki egy korosztályban vezetőedző, de egy másikban másodedzőként tevékenykedik. Nagyon fontos az edzők közötti kommunikáció minden téren. Ha valakinek van ötlete, meg kell beszélni, nem szabad semmit magukban tartani, hiszen így fejlődik ez a szakma is. Aki vezető, annak el kell fogadnia ezeket az ötleteket, és átgondolni, hogy mi lehet az, ami előreviheti őket, akár a játékosok fejlődésében, akár csapatként. Egy irányba kell húznunk, ez elengedhetetlen. Minden edzőnek tudnia kell, hogy melyik korosztálynál mi a legfontosabb, amivel foglalkozni kell, amire hangsúlyt kell fektetni. Például U8-ban a legfontosabb a korcsolyatechnika, amihez egy kis korongkezelést is tanítunk, de természetesen itt még nem kell ötven féle cselt gyakorolni.
Minél magasabb korosztályba lépünk, annál inkább fejlődni kell, nem csak technikailag, hanem fejben is. Elengedhetetlen, hogy kamaszkortól a küzdeni, győzni akarás ne csak fizikailag, hanem szellemileg is megnyilvánuljon.

Hogyan lehet egyensúlyt teremteni az eredményesség és a játékosok fejlesztése között?
Az eredmény fontos az edzők, a szülők és elsősorban a gyerekek számára. Ez olyan, mint a bizonyítvány. Ha a szezon végén érmet akasztanak a nyakába, akkor úgy érzi, jól dolgozott. Ha jó munka folyik a jégen, ha jó csapatként játszanak és dolgoznak, akkor az eredmények is jönnek.

Mik a célok a szezonban?
Mindig a legmagasabb szintet tűzzük ki célul. A leghatékonyabb munka és a legnagyobb fejlődés mellett akarunk minden korosztályban döntőben játszani és megnyerni a bajnokságot.

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia edzői stábja a 2018/2019-es szezonban:

Vezetőedző Másodedző Másodedző
U20 Andrej Brodnik Galsi Péter Hegyi Ádám 
U18 Nagy András Barabás Miklós

Sofron Attila

Hegyi Ádám (skill)

U16A Ondrejcik Rastislav Sofron Attila Hegyi Ádám (skill)
U16B Ozsváth Ádám Nagy András Hegyi Ádám (skill)
U14A Kóger István Árkovics Bálint

Hegyi Ádám (skill)

U14B Orbán György Ország Martin Hegyi Ádám (skill)
U12A Árkovics Bálint Pillók Martin

Galsi Péter

Hegyi Ádám (skill)

U12B Pukli Máté

Ozsváth Ádám

Sofron Ádám

Hegyi Ádám (skill)

U10

Arany Máté
(szakmai vezető)

U10 1: Barabás Miklós

U10 2: Sofron Ádám

U10 1:

Csibi József

Sárközi Judit

Vaszjunyin Artyom

U10 2:

Pillók Martin

Pukli Máté

Sofron Árpád

Vaszjunyin Artyom

U8

Orgovány István
(szakmai vezető)

Csibi József

Farkas Gergő

Ország Martin

Sárközi Judit

Sofron Árpád

Vaszjunyin Artyom

U25

Női

Pillók Martin

Pukli Máté

Szakmai erőtér program vezető: Orgovány István

Szakmai erőtér program vezető-helyettes: Kóger István, Árkovics Bálint

Szakmai vezető U12, U14, U16: Ondrejcik Rastislav

Kapusedző: Cam MacDonald

Skill edző: Hegyi Ádám

Erőnléti edző: Horváth Dániel

Erőnléti edző U8, U10, U12: Farkas Gergő