• 2024.09.25. 11:29
  • Fehérvárav19

Sikeresen kezdte meg az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U14A csapata a 2024/2025-ös szezont.

“Szeptembertől a két jég felület már megengedte hogy a két csapat külön edzzen, így hétről hétre végig tudtuk venni a gyerekekkel azokat a taktikai elemeket amiket a szezon során látni szeretnénk tőlük” - mondta Ozsváth Ádám, a fiatalok vezetőedzője.

Szinte törtetlen eddig a siker az U14A csapatnál, négy mérkőzésből, hármat győzelemmel zárt a csapat.

A bajnokságot a Vasas csapata ellen kezdték, az elején 4-0-ra vezetett az akadémia. A második harmadban aztán kevésbé voltak élesek, így a Vasas két gól is szerzett. Sikerült azonban megtartani a vezetést és a végeredmény 3-5 lett az akadémia játékosai javára.

A következő héten az UTE utazott Székesfehérvárra. A akadémia csapata szerette volna itthon tartani a három pontot ami sikerült is, a végeredmény 3-2 lett. A vezetőedző nagyon elégedetten nyilatkozott a játékosok teljesítményéről, és úgy véli, hogy ez volt eddig a csapat legjobb játéka.

Másnap a fiatalok Miskolcra utaztak. A kezdésen látszott, hogy az előző napi siker talán a fejekben maradt , így egy 3-0 haza vezetést kellett ledolgozniuk a fehérváriaknak, az első harmad után 3-2 volt az állás. A szünetben való kisebb elbeszélgetés jót tett a játék képének és végül az eredmény is kedvezően alakult, hiszen 4-9 lett a Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia játékosai javára.

A legutóbbi meccsen a Mac csapata érkezett az U14A-as fiúkhoz, és az addig két 100%-os csapat mérte össze az erejét. Bár a fiatalok jól kezdték a meccset, a második és harmadik harmadban két-két gólt kaptak, és mivel ezen a napon nem találták a góllövő ütőket így vereséggel hagyták el a jeget egy tanulságos és jó iramú kemény mérkőzésen.

Ozsváth Ádám vezetőedző az előttük álló két mérkőzésről is beszélt, kiemelve a csapat terveit és elvárásait.

“Az első kört az FTC csapata ellen zárjuk  szombaton, vasárnap pedig kezdődik a második kör a Vasas ellen. A Fradi ellen az eddigi 6, B ből feljátszó játékoson túl újabb játékosok kapnak majd lehetőséget, bízunk benne hogy jó játékkal tudunk majd meccselni. A Vasas ellen ismét szoros meccsre számítunk, reméljük még többet látunk majd viszont az eddig tanultakból és ismét a nevünk mellé írják a három pontot.”