Gyerünk a jégre! – Útjára indult a Teki-Hoki
- 2018.10.22. 12:00
- Fehérvárav19
Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia az idei szezontól új alapokra helyezte a hokisuli rendszerét. Az első edzésen több, mint hetven kisgyermek vett részt. A tapasztalatokról és célokról Csibi Józseffel és Vaszjunyin Artyommal, a szupermini csapat és a hokisuli két edzőjével beszélgettünk, galériánkban pedig megtekinthetik a az első foglalkozás képeit.
Csibi József többszörös magyar bajnok jégkorongozó évek óta foglalkozik a szupermini korosztállyal. Volt fehérvári játékosként szívügye az akadémián nevelkedő gyerekek megfelelő képzése, hiszen két fia is Székesfehérváron játszik.
Sok kisgyermek eljött a Teki-Hoki legelső edzésére. Milyen volt az első óra?
Nagyon örülünk, hogy ilyen szép számmal összejöttek a gyerekek. Reméljük, hogy minél többen itt is maradnak és megszeretik a korcsolyázást és a jégkorongot, illetve azt az atmoszférát, ami a csarnokban van. Sok ügyes gyerek van, de elég korai bármi konkrétat mondani. Már az első alkalommal próbáltuk szétválogatni a kicsiket, azonban ez még semmit nem jelent azzal kapcsolatban, hogy kik fognak egy csoportban dolgozni, hiszen minden gyerek más, valószínűleg hétről hétre lesznek változások. A srácok jól érezték magukat és a szülőknek is tetszett az első edzés. Reméljük, hogy legközelebb még többen lesznek. Folytatjuk a toborzást is, örülnénk, ha legalább száz gyerek összejönne a megújult hokisuliban.
Mire fektetik a hangsúlyt a hokisuliban?
Ezen a tanfolyamon az a lényeg, hogy sok játékkal dolgozzanak, fejlődjenek a kicsik. Az úgymond komolyabb munka az U8-ban kezdődik, ahol már nehezebb feladatokat kapnak és a fejüket is kell használni. Sárközi Judit korcsolyatechnika-oktató a még csak először jégen lévő gyerekeknek kitalált egy nagyon jó feladatot, a labdagyűjtést. Ennek az a lényege, hogy úgy kell összeszedniük a labdákat, hogy leguggolnak vagy lehajolnak értük. Ez a gyakorlat több mindent fejleszt, egyrészt erősödik a lábuk, gyakorlatilag úgy, hogy észre sem veszik, másrészt pedig fejleszti a stabilitást. Az óra végére minden gyerek meg tudott már állni egyedül a jégen, így azt gondolom, ez is egy nagyon hasznos feladat volt.
A már valamennyire korcsolyázni tudó gyerekekkel Önök foglalkoztak. Velük kapcsolatban mik a tapasztalatok?
Két csoportra osztottuk a gyerekeket, de még ezeken belül is láttunk különbségeket. Voltak srácok, akiknek jó mozgásuk volt, de nem voltak annyira gyorsak, illetve fordítva. Ezeken a dolgokon lehet javítani és természetesen fogunk is, hiszen ebben a korban nagyon gyorsan tanulnak a kicsik.
Vaszjunyin Artyom már juniorként Székesfehérváron játszott, majd itt kezdte felnőtt jégkorongozó pályafutását. Tagja volt a Szapporóban feljutást ünneplő nemzeti együttesnek, ezen kívül pedig többször ünnepelhetett magyar bajnoki címet. A szakember idén csatlakozott az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia edzői stábjához, ahol a legkisebbeket trenírozza.
Az új hokisuli rendszerbe bármikor csatlakozhatnak a gyerekek, mi ennek ez előnye?
Ha úgy alakul, hogy az első egy-két hónap után a szezon közben lesz pár nagyon ügyes gyerek, akit fel lehet vinni a szuperminibe, akkor jöhetnek helyettük újak, így egyre többen tudnak elkezdeni foglalkozni a jégkorongsporttal, ez nagy előny. Mivel több csoportra osztottuk a kicsiket, senki nem marad le a többiektől akkor sem, ha később csatlakozik a programba. Akik felkerülnek az U8-ba, nyáron is tudnak majd szárazon edzeni, a kisebbek, akik pedig maradnak, jövőre ugyanígy tudják folytatni az idén elkezdett munkát.
Voltak gyerekek egészen kicsi kortól kisiskolásokig. Ez hogyan határozza meg a munkát?
Úgy gondolom, jó dolog, ha minél hamarabb elkezdenek játszani. A háromévesek ugyan még kicsik, kevésbé érzik jól magukat szülő nélkül, bár ez is teljesen gyerekfüggő. Természetesen, aki szeretne megismerkedni a jégkoronggal, mindenkit szívesen várunk, hiszen a nagyon kicsik is tudnak játszani, közben pedig fejlődni, mutatja ezt a labdaszedős játék eredményessége is.
Mi a cél a Teki-Hokiban ebben a szezonban?
Voltak nagyon ügyes és lelkes gyerekek, akiket reményeink szerint egy-két hónap múlva már a szupermini korosztályban láthatunk. Minél előbb elkezdenek ezek a srácok sportolni, annál jobb. Minél többen jönnek, annál nagyobb esélyünk van kiválasztani azokat, akik tudnak majd az U8-ban játszani. Úgy gondolom, ha elérjük a száz résztvevőt, jó kis csapat fog kialakulni. A cél az, hogy a legkisebb korosztályunkban minél több játékos legyen, akik csapatban fejlődhetnek és versenyezhetnek.