Székesfehérvári lány az elitben
- 2021.08.20. 16:14
- Fehérvárav19
Horváth Imola, a Göteborg játékosa, a magyar női válogatott tagja. A nemzeti együttes tagjaként a tizenkilenc éves székesfehérvári lány álma válik valóra a szombaton kezdődő elit női világbajnokságon.
A magyar női válogatott tagjaként a székesfehérvári Horváth Imola is ott lesz a női válogatott keretében, akik augusztus 21-én kezdik meg szereplésüket a világelitben. „Hét-nyolc évesen valószínűleg kinevettem volna azt, aki azt mondja nekem, hogy egyszer bejárom majd a fél világot a sportnak köszönhetően és egyszer egy világbajnokságon szerepelhetek a hokinemzetek csapataival” – nevetett Imola, aki kitartásának, céltudatosságának köszönhetően, a székesfehérvári akadémián 16 éves koráig pallérozódva jutott el a felnőtt női jégkorong-válogatottba, így 2021-ben a Brgles-testvérek után ismét lesz Fejér megyei játékos a női nemzeti együttesben.
A pályafutását az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémián kezdő tizenkilenc éves jégkorongozó családján keresztül került kapcsolatba a sporttal – bátyja, Milán a Hydro Fehérvár AV19 és a magyar válogatott hátvédje, húga, Nikol pedig a serdülő és a női csapat tagja. „Véleményem szerint ahhoz, hogy egy ilyen férfias sportot elkezdj nőként, szerintem kell egy családi háttér, ahol megtalálható a sport iránti szeretet. Egy női jégkorongos szerintem belevaló, de alázatos és rendkívül nagy tűrőképességgel rendelkezik. Mindemellett nőies, de ha kell, oda is vág” – mondta Imola, aki hozzátette, előbb bátyja, majd húga kezdte űzni a jégkorongot. „Idősebbik testvérem edzését néztük a székesfehérvári pályán és kint volt a nagybátyám, aki megkérdezte tőlem, hogy én miért nem vagyok jégen. A következő alkalommal már ott voltam én is. Ez az első emlékem a pályáról, én ezt tekintem a pályafutásom kezdetének.” Az első évek után Imola a korosztályos csapatokban való szereplés mellett már egész fiatalon, tizenegy évesen tagja volt az U15-ös leányválogatottnak, majd az ifjúsági nemzeti együttessel 2019-ben és 2020-ban is bronzérmet szerzett a divízió I/A világbajnokságon. 2016-tól a fehérvári serdülő csapat mellett előbb a Marilyn, majd a KMH, végül pedig a MAC Budapest játékosa lett, 2019 óta a magyar OB/I mellett a nemzetközi EWHL sorozatban is játszik. A felnőtt nemzeti csapatba először tavaly kapott meghívót, a májusról augusztusra halasztott elit világbajnokságon pedig pályafutása során először szerepelhet IIHF-eseményen a felnőtt válogatottban. A 2021-es év nem csak a válogatott részvétel miatt marad emlékezetes számára, hiszen csapatával magyar bajnoki címet ünnepelhetett, emellett az EWHL-ben ezüsttel zártak. A sikerek több külföldi lehetőséget is hoztak a csatárnak, végül egy svédországi megkeresésre mondott igent, így a 2021/2022-es szezontól a Göteborg játékosa lesz.
„Megtisztelő érzés a hazámat képviselni egy világbajnokságon az elitben. Sokat köszönhetek Fehérvárnak és az akadémiának, elvégre, ha Fehérváron nincsen jégkorong, valószínűleg sosem kezdtem el ezt a sportot. Ezen kívül köszönettel tartozom a családomnak és az edzőimnek is, nélkülük nem jutottam volna el idáig. Sokan voltak olyanok, akik az edzőim voltak, mások, például Ország Martin vagy Sofron Attila nem csak a jégen tettek hozzá sokat
a fejlődésemhez, hanem azon kívül is jó tanácsokkal láttak és támogattak. Emellett Fekti István, az akadémia sportigazgatója útmutatásának köszönhetően mindig biztos lehettem abban, hogy a karrierem jó irányba halad. Az első, aki nagyon sokat adott a tudásomhoz, Rajz Attila volt: ő tanította meg, hogyan kell úgy korcsolyázni, hogy minél hatékonyabb legyek a jégen. Az akadémián Ondrejcík Rastislav, Nagy András voltak az edzőim, nekik sokat köszönhetek a fejlődésem szempontjából, ezen kívül Fehérváron és a válogatottban sokat jelentett számomra Bedő Botond munkája. A MAC Budapest csapatában sok játékidőt kaptam, így fontos volt az itteni szereplés is” – tette hozzá a csatár, aki azt is elmondta, a világbajnokságon elsődleges céljuk minél több mérkőzést megnyerni, majd a legjobb nyolc között jégre lépni.
Az idei évben az érettségit is abszolváló játékos edzői mellett a családi támogatásról is szót ejtett: „Véleményem szerint, ha nem lenne ilyen tökéletes családi hátterem, mint ami nekem megadatott, nem tartanék most itt. Büszke és hálás vagyok azért, hogy ilyen családban nevelkedhettem. Rengeteget köszönhetek a szüleim kitartásának, ők a legfontosabbak nekem. Apukám – mondhatni - az összes meccsemet látta eddig, nagyon sokat számít nekem
a véleménye. Anyukám rengeteget küzdött értünk, miattunk, hogy itt lehessen velünk. Nagyon nagy példaképem ő a kitartása és az akarata miatt.”
A női A-csoportos világbajnokság a magyar válogatott számára augusztus 21-én kezdődik, a mérkőzéseket az M4 Sport, illetve az m4sport.hu élőben közvetíti.
A csoportkör menetrendje:
2021. augusztus 21., szombat, 20:00: Magyarország–Németország (m4sport.hu – élő, M4
Sport – felvételről 23:30-tól)
2021. augusztus 22., vasárnap, 20:00: Magyarország–Csehország (M4 Sport)
2021. augusztus 25., szerda, 3:30: Magyarország–Japán (M4 Sport)
2021. augusztus 26., csütörtök, 3:30: Magyarország–Dánia (M4 Sport)
Az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia nevében sok sikert kívánunk Imolának és a csapatnak a megmérettetéshez!